انتخاب کارت ویزیت مناسب

رای دادن به این مورد
(2 رای)

 

Business Card یا همان کارت ویزیت ، همواره جزء مهمترین کارت هایی است که یک فرد حرفه‌ای همراه خود دارد. در واقع برای یک سازمان و یا شخصی خاص کارت ویزیت حکم یک معرفی نامه مختصر و مفید است که اطلاعات برقراری ارتباط را دارا می باشد .

 


نکاتی مهم در زمینه کارت ویزیت :

 


۱ـ داشتن کارت ویزیت برای همه ی اقشار جامعه :

فرقی نمی‌کند که کارآفرین هستید یا کارمند یا حتی یک فردی با شغل آزاد بهتر است برای معرفی خود و کارتان کارت ویزیت داشته ‌باشید و آماده ی ارائه آن باشید .
۲ـ در دسترس بودن کارت ویزیت :

کارت ویزیت خود را در جایی نگهداری کنید که بتوانید آن را در سریع‌ترین زمان ممکن خارج کرده و ارائه نمایید. تا فرصت طلایی ایجاد یک دیدگاه خوب در مخاطب را از دست ندهید . برای کارت ویزیت خود حتماً یک کیف یا جعبه مناسب تدارک ببینید و آن را در جیب ‌تان حمل کنید.

۳ـ ارائه کارت ویزیت در ابتدای ملاقات :

در آغاز دیدارهایی که می‌تواند منجر به برقراری ارتباط کاری شود، اول کارت ویزیت‌تان را با رعایت آداب، تقدیم کنید.

۴ـ سایز کارت ویزیت :

هرگز از کارت‌های ویزیتی که ابعاد نامتعارف دارند استفاده نکنید. کارت ویزیت‌های خیلی کوچک یا با شکل‌های ناشناخته، جدیت و اهمیت ارائه‌کننده را در ذهن مخاطب از میان می‌برد و کارت ویزیت‌های بزرگتر از اندازه استاندارد، مخاطب‌تان را با مشکل نگه‌داری مواجه می‌سازد.

۵ـ اطلاعات کارت ویزیت مناسب :

اگر صاحب یک کسب‌و‌کار اینترنتی هستید، کارت ویزیت برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار است. یک کارت ویزیت خوب می‌تواند دری به روی ورود گروهی از مخاطبان به پایگاه‌های کسب و کارتان در فضای مجازی باز کند.


6- اطلاعات کارت ویزیت :

سعی کنید اطلاعات تماسی آورده‌شده بر روی کارت ویزیت، کامل باشد. نام و نام خانوادگی کامل، نام جایگاه شغلی و سازمانی که در آن مشغول به کار هستید، تلفن، آدرس پستی، آدرس اینترنتی و همه و همه اطلاعاتی هستند که باید بر روی کارت ویزیت آورده شوند.


7- چک کردن کارت ویزیت :

خطا در چاپ اجتناب‌ناپذیر است. کارت‌های ویزیت را پیش از قراردادن در کیف یا جاکارتی، تک به تک بازنگری کنید، اگر کارتی مشکل چاپی دارد، آن را کنار بگذارید، چرا که ارائه چنین کارتی به مخاطب می‌تواند منجر به از دست رفتن فرصتی باشد که قرار بود آن کارت خلقش کند.

نکاتی در خصوص طراحی کارت ویزیت :
از عکس پرسنلی خود بر روی کارت استفاده نکنید.
تا جایی که می‌توانید از طرح‌های ساده استفاده کنید.
از نوشتن مطالب غیر ضروری بر روی کارت خودداری نمایید. کارت ویزیت، انتقال اطلاعات تماسی شما به مخاطب‌تان می‌باشد.

هرگز با خودکار بر روی کارت ویزیت اطلاعات جدید اضافه نکنید یا دست به اصلاح نزنید. اگر تغییری در اطلاعات تماسی‌تان به‌وجود آمده‌است، کارت ویزیت خود را اصلاح کنید و آن را دوباره تولید و آماده ارائه نمایید.

اصراری به داشتن کارت‌های دو زبانه نداشته‌باشید. اگر احتمال می‌دهید با مخاطبانی روبرو شوید که زبان فارسی، مناسب برای برقراری ارتباط با آنها نیست، کارتی مجزا به زبان انگلیسی یا زبانی مناسب برای آن‌ها آماده ارائه، به‌همراه داشته‌باشید.

اگر عضو یک سازمان هستید، ضروری است طرح کارت ویزیت‌تان هم‌خوانی کامل با هویت سازمانی داشته‌باشد. . نشانه و نشانه نوشته آن سازمان را در بخشی مناسب از کارت قرار دهید و زمینه کاری سازمان را بنویسید.

اگر چنانچه وب سایت شخصی‌تان یا سازمانی که در حال کار در آن هستید قابل دسترسی نیست، تا زمان راه اندازی کامل وب سایت، از به‌کار بردن آدرس آن در کارت ویزیت خودداری نمایید.
کارت‌هایی که در آن‌ها آدرس پستی کاملی آورده شده‌باشد، قابل اعتماد‌تر هستند.
کارت‌های افقی در فرهنگ ما جا افتاده‌تر از کارتهای عمودی هستند. جز برای کسب و کارهایی معدود، استفاده از کارت‌های عمودی توصیه نمی‌شود.
با توجه به زیرساخت‌های فرهنگی حاکم بر دنیای کسب‌و‌کار در ایران، ارائه‌ی آدرس شبکههای اجتماعی مختلف در کارت ویزیت پیشنهاد نمیشود. به‌جای آن، می‌توانید صفحه تماس وب سایت‌تان را تکمیل نموده و کاربر را به پایگاه‌های خود در شبکه‌های مختلف اجتماعی راهنمایی کنید.

 
مشاهده 9978 مرتبه

نظر بدهید!!!

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.